To jest stara, nieaktualizowana już wersja portalu wydziałowego. Zapraszamy na www.mimuw.edu.pl.
Wydział MIM Uniwersytet WarszawskiFaculty of MIM University of Warsaw

Wyszukiwarka

Pomiń menu

O Wydziale MIM

Zapraszamy na studia na Wydziale MIM. Można u nas studiować matematykę, informatykę, międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne (razem z Wydziałem Nauk Ekonomicznych), a także (w ramach wspólnej inicjatywy kilku Wydziałów UW) bioinformatykę. Szersze informacje o naszej ofercie dydaktycznej, rodzajach wydawanych dyplomów oraz procedurach rekrutacji można znaleźć niżej.

Dlaczego studiować akurat tu? U nas zdobędziesz najlepszy zawód świata. W rankingu tworzonym przez careercast.com pozycję pierwszą zajmuje zawód matematyk, a informatyk i statystyk mieszczą się w pierwszej piątce. Nauki ścisłe wymagają otwartości umysłu, solidności i precyzji myślenia. Nasze studia są solidną szkołą niezależnego formułowania jasno uzasadnionych sądów, rozwiązywania problemów, szybkiego i sprawnego uczenia się nowych pojęć. To dobry bagaż na całe przyszłe życie.

Ale MIM UW, to nie tylko miejsce wytężonej nauki, lecz również jeden z najsprawniejszych Samorządów Studenckich Uniwersytetu Warszawskiego, w którym każdy, również Ty, może aktywnie uczestniczyć!

Na blogu samorządowym zawsze znajdziesz ważne informacje o organizowanych wykładach, warsztatach i zabawach oraz dotyczące spraw bieżących. Wszystkie wydarzenia organizujemy (my — studenci!) za pieniądze wydziałowe, samorządowe lub od sponsorów, o które zabiega Samorząd Studentów. W zeszłym roku wydaliśmy niemal 35 tys. zł!

Specjalnie dla nowych członków studenckiej braci co roku organizujemy Obóz Zerowy, o którym informacje znajdziesz na stronie Samorządu.

Jeśli masz pytania dotyczące studiowania na wydziale lub chciałbyś dowiedzieć się, jak zacząć współpracę z Samorządem, najlepiej zwrócić sie bezpośrednio do nas: samorzad@mimuw.edu.pl.

Kim jesteśmy? Stanowimy dużą wspólnotę blisko 1400 studentów, 180 pracowników naukowo-dydaktycznych i kilkudziesięciu pracowników biblioteki, laboratoriów komputerowych, administracji i obsługi. Wśród naszych studentów co roku jest kilkudziesięciu finalistów i laureatów olimpiad. A nauka w dobrym, ambitnym towarzystwie przynosi efekty.

Wielu osobom otwieramy drogę w szeroki świat. Informatyka i matematyka mają globalny, międzynarodowy charakter. Dziś w ramach stypendiów Erasmus nasi studenci mogą wyjeżdżać m.in. do Paryża, Amsterdamu, Bonn, Edynburga, Monachium, Wiednia, Brukseli, Barcelony, Uppsali. Niektóre z tych ośrodków wręcz o naszych studentów zabiegają. Posiadacze naszych dyplomów są profesorami nie tylko w Polsce, ale i na wielu znanych uczelniach w Europie i USA.

A czy po tych studiach można znaleźć pracę? Co roku otrzymujemy od różnych pracodawców bardzo wiele ofert staży i praktyk dla studentów kończących studia - nie tylko informatyczne, także matematyczne! - oraz pracy dla absolwentów. Wśród firm, które w ostatnich latach składały takie oferty, są m.in. Allianz Polska, Bank Barclaya, Bank Gospodarstwa Krajowego, BRE Bank, Bloomberg, Commercial Union, Deloitte and Touch, Ernst and Young, European Network and Information Security Agency, Google, IBM, Komisja Europejska, Microsoft, NBP, NEC, NVIDIA, Samsung, United Bank of Switzerland.szkolenia dla niepełnosprawnych
Bezpłatne szkolenia komputerowe dla kandydatów z niepełnosprawnością