To jest stara, nieaktualizowana już wersja portalu wydziałowego. Zapraszamy na www.mimuw.edu.pl.
Wydział MIM Uniwersytet WarszawskiFaculty of MIM University of Warsaw

Wyszukiwarka

Pomiń menu

Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Konkurs ten stanowi regionalną fazę eliminacji konkursu ICPC i jest przeprowadzany na takich samych zasadach. Co prawda udział w finałach ICPC ma zagwarantowany tylko zwycięski zespół, jednakże zazwyczaj na finały jadą 2–4 zespoły z regionu — liczba zespołów zależy m.in. od jakości zeszłorocznych finalistów z regionu i zdobytych przez nich medali w konkursie ICPC. Trzeba jednak zaznaczyć, że z każdej uczelni w finałach może wystąpić co najwyżej jeden zespół, więc zdarza się, że drugi awansujący do finałów zespół jest brany spoza podium eliminacji.

Gospodarzami konkursu, na trzy kolejne edycje, są różne uczelnie z regionu: w latach 1995–1997 był to Uniwersytet Comeniusa w Bratysławie, w latach 1998–2000 — Politechnika Praska, 2001–2003 — Uniwersytet Warszawski, 2004–2006 — Uniwersytet Technologii i Ekonomii w Budapeszcie, 2008–2010 — Uniwersytet Wrocławski​, 2011–2014 — Uniwersytet Jagielloński​. Wyjątkowo w roku 2007 gospodarzem była ponownie Politechnika Praska.​ W latach 2015–2017 zawody środkowoeuropejskie odbywać się będą na Uniwersytecie w Zagrzebiu.​

​Zespoły Uniwersytetu należą do najlepszych w swoim regionie. Wysyłanie wielu zespołów na zawody i ich bardzo dobre przygotowanie jest możliwe dzięki pomocy Sponsora Głównego drużyn Uniwersytetu Warszawskiego podczas Akademickich Mistrzostw Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym — PKO Banku Polskiego, który wspiera nasze drużyny od roku 2011.


Osiągnięcia

2016 1. miejsce (Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski)
3. miejsce (Kamil Dębowski, Mateusz Radecki i Marek Sommer)
7. miejsce (Maciej Hołubowicz, Konrad Paluszek i Jan Tabaszewski)
8. miejsce (Patryk Czajka, Karol Farbiś i Krzysztof Pszeniczny)
2015 1. miejsce (Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski)
7. miejsce (Patryk Czajka, Karol Farbiś i Krzysztof Pszeniczny)
8. miejsce (Kamil Dębowski, Błażej Magnowski i Marek Sommer)
2014 2. miejsce (Kamil Dębowski, Błażej Magnowski i Marek Sommer)
5. miejsce (Paweł Kura, Bartosz Tarnawski i Kamil Żyła)
6. miejsce (Wojciech Nadara, Grzegorz Prusak i Marcin Smulewicz)
10. miejsce (Karol Farbiś, Krzysztof Pszeniczny i Marek Sokołowski)
2013 3. miejsce (Jarosław Błasiok, Tomasz Kociumaka i Jakub Oćwieja)
6. miejsce (Adam Karczmarz, Leonid Logvinov i Jan Kanty Milczek)
7. miejsce (Wojciech Nadara, Grzegorz Prusak i Marcin Smulewicz)
8. miejsce (Kamil Dębowski, Błażej Magnowski i Marek Sommer)
2012 3. miejsce (Marcin Andrychowicz, Maciej Klimek i Tomasz Kociumaka)
4. miejsce (Jarosław Błasiok, Mirosław Michalski i Jakub Oćwieja)
7. miejsce (Dawid Dąbrowski, Adrian Jaskółka i Adam Karczmarz)
2011 1. miejsce (Tomasz Kulczyński, Jakub Pachocki i Wojciech Śmietanka)
4. miejsce (Adam Karczmarz, Maciej Klimek i Tomasz Kociumaka)
2010 1. miejsce (Tomasz Kulczyński, Jakub Pachocki i Wojciech Śmietanka)
3. miejsce (Maciej Andrejczuk, Tomasz Kłeczek i Łukasz Marecik)
4. miejsce (Adam Karczmarz, Maciej Klimek i Tomasz Kociumaka)
10. miejsce (Mateusz Litwin, Daniel Malinowski i Grzegorz Prusak)
2009 1. miejsce (Karol Kurach, Krzysztof Pawłowski i Michał Pilipczuk)
4. miejsce (Jakub Łącki, Piotr Niedźwiedź i Wojciech Śmietanka)
5. miejsce (Marcin Andrychowicz, Tomasz Kulczyński i Piotr Mikulski)
2008 1. miejsce (Marcin Andrychowicz, Maciej Klimek i Marcin Kościelnicki)
2. miejsce (Tomasz Kulczyński, Jakub Łącki i Piotr Mikulski)
6. miejsce (Piotr Niedźwiedź, Wojciech Śmietanka i Wojciech Tyczyński)
2007 1. miejsce (Marek Cygan, Marcin Pilipczuk i Filip Wolski)
5. miejsce (Tomasz Kulczyński, Jakub Łącki i Jakub Radoszewski)
2006 1. miejsce (Marek Cygan, Marcin Pilipczuk i Filip Wolski)
2. miejsce (Jakub Łącki, Jakub Radoszewski i Bartłomiej Romański)
3. miejsce (Krzysztof Dulęba, Tomasz Idziaszek i Marcin Michalski)
2005 1. miejsce (Marcin Michalski, Paweł Parys i Bartłomiej Romański)
2. miejsce (Marek Cygan, Marcin Pilipczuk i Piotr Stańczyk)
8. miejsce (Jakub Łącki, Krzysztof Dulęba i Marek Żylak)
2004 1. miejsce (Szymon Acedański, Tomasz Idziaszek i Jacek Jurewicz)
2. miejsce (Marek Cygan, Marcin Pilipczuk i Piotr Stańczyk)
11. miejsce (Marcin Michalski, Paweł Parys i Bartłomiej Romański)
2003 1. miejsce (Tomasz Malesiński, Krzysztof Onak i Paweł Parys)
5. miejsce (Michał Adamaszek, Marcin Michalski i Marcin Pilipczuk)
8. miejsce (Jacek Jurewicz, Arkadiusz Paterek i Rafał Rusin)
2002 1. miejsce (Tomasz Czajka, Andrzej Gąsienica-Samek i Krzysztof Onak)
2. miejsce (Łukasz Kamiński, Tomasz Malesiński i Paweł Parys)
2001 1. miejsce (Łukasz Kamiński, Eryk Kopczyński i Tomasz Malesiński)
2. miejsce (Tomasz Czajka, Andrzej Gąsienica-Samek i Krzysztof Onak)
4. miejsce (Michał Adamaszek, Krzysztof Sikora i Dominik Wojtczak)
2000 1. miejsce (Tomasz Czajka, Andrzej Gąsienica-Samek i Marcin Stefaniak)
1999 2. miejsce (Łukasz Anforowicz, Marek Futrega i Eryk Kopczyński)
1998 2. miejsce (Bartosz Klin, Marcin Sawicki i Marcin Stefaniak)
1997 2. miejsce (Adam Borowski, Jakub Pawlewicz i Krzysztof Sobusiak)
1996 2. miejsce (Bartosz Klin, Marcin Mędelski-Guz i Marcin Sawicki)
3. miejsce (Marcin Mucha, Jakub Pawlewicz i Tomasz Śmigielski)
1995 1. miejsce (Marcin Mucha, Krzysztof Sobusiak i Tomasz Śmigielski)