To jest stara, nieaktualizowana już wersja portalu wydziałowego. Zapraszamy na www.mimuw.edu.pl.
Wydział MIM Uniwersytet WarszawskiFaculty of MIM University of Warsaw

Wyszukiwarka

Pomiń menu

Google Code Jam

Strona konkursu: http://www.google.com/codejam/


Google Code Jam jest prestiżowym indywidualnym konkursem programistycznym, organizowanym przez firmę Google mniej więcej raz do roku od 2003 r. (konkurs nie odbył się w roku 2007, natomiast latach 2006-2007 oprócz głównych, ogólnoświatowych zawodów odbyły się regionalne edycje tego konkursu: chińska, indyjska, europejska i południowoamerykańska). W latach 2003-2007 konkurs był przeprowadzany na platformie TopCoder, na zasadach bardzo podobnych do konkursu TopCoder Open, tzn. składał się z 3-4 rund zdalnych i rundy finałowej, odbywającej się w jednej z głównych siedzib firmy Google w Stanach Zjednoczonych (Mountain View lub Nowy Jork). Do finału awansowało 25 (rok 2003), 50 (rok 2004) czy wreszcie 100 (lata 2005-2006) zawodników.

Edycja 2008 konkursu doczekała się natomiast własnej platformy przygotowanej przez Google specjalnie z myślą o tych zawodach. Wraz z nowym środowiskiem zawodów znacząco zmieniła się formuła zawodów: po rundzie kwalifikacyjnej i 3 rundach zdalnych odbywa się półfinał, do którego awansuje 500 zawodników i który odbywa się w kilkunastu siedzibach firmy Google na świecie (zawodnicy z Polski w większości rywalizowali w siedzibach w Krakowie i w Zurichu) w trzech różnych dniach (ze względu na różnice stref czasowych). 100 najlepszych uczestników półfinałów awansuje do finału, który odbywa się w głównej siedzibie Google, w Mountain View. Od edycji 2008 konkurs charakteryzuje się specyficznymi i dosyć skomplikowanymi zasadami. W skrócie: każda runda trwa 2-3 godzin, do rozwiązania jest od 3 do 5 zadań, przy czym każde z zadań składa się z dwóch części: łatwiejszej i trudniejszej. Zawodnicy nie wysyłają na platformę programów, a jedynie wyniki dla testów z danej części zadania; w związku z tym do rozwiązywania zadań można używać praktycznie dowolnych narzędzi i języków programowania. Taki dobór zasad powoduje, że w konkursie oprócz szybkości w znacznej mierze liczy się kreatywność zawodników.


Osiągnięcia

2012 1. miejsce (Jakub Pachocki)
2011 3. miejsce (Jakub Pachocki)
2008 4. miejsce (Piotr Mikulski)
7. miejsce (Eryk Kopczyński)
tytuł finalisty (Piotr Niedźwiedź i Krzysztof Pawłowski)
2006 5. miejsce (Tomasz Czajka)
tytuł finalisty (Przemysław Dębiak, Tomasz Idziaszek, Marcin Michalski, Paweł Parys, Marcin Pilipczuk i Jakub Radoszewski)
1. miejsce (edycja europejska) (Tomasz Czajka)
4. miejsce (edycja europejska) (Paweł Parys)
5. miejsce (edycja europejska) (Eryk Kopczyński)
tytuł finalisty (edycja europejska) (Krzysztof Dulęba i Krzysztof Pawłowski)
2005 1. miejsce (Marek Cygan)
2004 4. miejsce (Tomasz Czajka)
5. miejsce (Paweł Parys)
tytuł finalisty (Tomasz Idziaszek, Eryk Kopczyński i Bolesław Szewczyk)
2003 4. miejsce (Tomasz Czajka)