To jest stara, nieaktualizowana już wersja portalu wydziałowego. Zapraszamy na www.mimuw.edu.pl.
Wydział MIM Uniwersytet WarszawskiFaculty of MIM University of Warsaw

Wyszukiwarka

Pomiń menu

Zawody Matematyczne w Iranie

W Iranie organizowane są przez Ministerstwo Nauki, Badań i Techniki Islamskiej Republiki Iranu zawody dla studentów z wielu dziedzin. Organizatorzy pragną uczynić je międzynarodowymi zapraszając reprezentacje z innych krajów.

Reprezentacja Polski wzięła w tych zawodach udział tylko raz, w 2003 roku. Pojechało trzech studentów z Krakowa i dwóch z Warszawy. Ta reprezentacja zajęła tam drugie miejsce, tuż za Iranem. Zaproszenia otrzymujemy corocznie, ale Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego nie znajduje pieniędzy na sfinansowanie takiego wyjazdu, chociaż są to tylko koszta przelotu do Iranu - organizatorzy zapewniają hotele i wyżywienie. W tym roku oprócz studentów matematyki zapraszani byli również studenci chemii.

Zawody w 2003 roku były na dobrym poziomie. Zawody polegały na rozwiązaniu zadań z każdego z 5 działów: algebry I, analizy I i II, algebry liniowej, analizy numerycznej, algebry II albo optymalizacji. Indywidualnie J.O. Wojtaszczyk był wtedy trzeci, a Jakub Byszewski z Krakowa - czwarty. Pozostali zajęli dalsze miejsca.


Osiągnięcia

2003 3. miejsce, srebrny medal (Jakub Onufry Wojtaszczyk)