To jest stara, nieaktualizowana już wersja portalu wydziałowego. Zapraszamy na www.mimuw.edu.pl.
Wydział MIM Uniwersytet WarszawskiFaculty of MIM University of Warsaw

Wyszukiwarka

Pomiń menu

UC San Diego Student Data Mining Contest

Strona konkursu: http://mill.ucsd.edu


Ten coroczny konkurs jest organizowany przez Uniwersytet Kalifornijski w San Diego (UCSD) oraz firmę Fair Isaac Corporation w celu zapewnienia studentom wyższych uczelni możliwości pracy z rzeczywistymi danymi oraz przetestowania ich umiejętności w dziedzinie eksploracji danych (data mining). Zwykle konkurs polega na rozwiązywaniu zadań klasyfikacji i predykcji w oparciu o wcześniej otrzymane dane treningowe. Jest to konkurs drużynowy. Drużyny mogą liczyć maksymalnie 4 członków i mogą wybrać jedną z trzech kategorii: (1) Undergraduate Team, (2) Grad/Postdoc Team (3) Non-Student Team.

Na początku, w roku 2004, konkurs był przeznaczony tylko dla studentów UCSD, a rok póżniej rozszerzono do wszystkich kampusów Uniwersytetu Kalifornijskiego (Berkeley, Davis, Irvine, Merced, Riverside, San Francisco, San Diego, Santa Barbara i Santa Cruz). W latach 2006, 2007 konkurs zaczyna mieć charakter krajowy i przyciąga uwagi studentów z wielu znanych uczelni w USA.

W roku 2008 UC San Diego Data Mining Contest stał się globalnym konkursem, a pula nagród wynosiła 8000 USD. W tej edycji uczestnicy musieli klasyfikować dane pochodzące z eksperymentów naukowych na podstawie danych nie-etykietowanych. Udział brało 188 drużyn (66 undergraduate i 122 graduate z 18 krajów). Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu: mill.ucsd.edu.


Osiągnięcia

2008 2. miejsce (Marcin Nowak-Przygodzki)