To jest stara, nieaktualizowana już wersja portalu wydziałowego. Zapraszamy na www.mimuw.edu.pl.
Wydział MIM Uniwersytet WarszawskiFaculty of MIM University of Warsaw

Wyszukiwarka

Pomiń menu

Google Code Jam 2012

27 lipca 2012

Osiągnięcia


Sprawozdanie

Miło mi poinformować Państwa, że w dzisiejszym finale konkursu Google Code Jam w Nowym Jorku zwyciężył student naszego wydziału, Jakub Pachocki. Jest to jego drugi świetny występ w tym konkursie, w zeszłorocznym finale w Tokio Jakub Pachocki zajął trzecie miejsce. Jakub jest obecnie studentem drugiego roku informatyki.

Google Code Jam to indywidualny konkurs programistyczny, w którym biorą udział udział zarówno amatorzy, jak i profesjonalni programiści. W eliminacjach do tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 20 tysięcy zawodników z całego świata. W wyniku czterech zdalnych rund eliminacyjnych wyłoniona została dwudziestka piątka najlepszych zawodników, wśród których znalazło się trzech Polaków: poza Jakubem Pachockim, pracownik naszego wydziału Eryk Kopczyński oraz Paweł Gawrychowski, związany z Uniwersytetem Wrocławskim, obecnie post-doc Max Planck Institute w Saarbrücken. Drugie miejsce w tegorocznym finale zajął Neal Wu ze Stanów Zjednoczonych, a trzecie Słowak Michal Forisek.

Poprzednim Polakiem, który zwyciężył w tym prestiżowym konkursie, był Marek Cygan, obecnie pracownik naszego wydziału. Jego zwycięstwo miało miejsce w 2005 roku.

Wyniki tegorocznego finału można znaleźć na stronie: http://code.google.com/codejam/contest/2075486/scoreboard?c=2075486#

Krzysztof Diks