To jest stara, nieaktualizowana już wersja portalu wydziałowego. Zapraszamy na www.mimuw.edu.pl.
Wydział MIM Uniwersytet WarszawskiFaculty of MIM University of Warsaw

Wyszukiwarka

Pomiń menu

XXXI Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym

Tokio, 12-15 marca 2007

Osiągnięcia


Sprawozdanie

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, że zwycięzcą 31-szego Dorocznego Akademickiego Konkursu w Programowaniu Zespołowym rozgrywanego pod auspicjami ACM i sponsorowanego przez IBM (ang. The 31st Annual ACM ICPC World Finals sponsored by IBM) został zespół studentów naszego Wydziału w składzie:

  • Marek Cygan, IV rok informatyki,
  • Marcin Pilipczuk, IV rok jednoczesnych studiów informatyczno-matematycznych
  • Filip Wolski, I rok jednoczesnych studiów informatyczno-matematycznych.

W zawodach, które miały miejsce w Tokio w dniach 12-15.03.2007, wzięło udział 88 drużyn wyłonionych z eliminacji, do których przystąpiło 6099 zespołów z 1758 uniwersytetów z całego świata. Nasz zespół wygrał zawody rozwiązując 8 zadań z 10 przygotowanych przez organizatorów. Drugie miejsce zajął zespół z uniwersytetu Tsinghua z Chin z 7 zadaniami, trzecie miejsce przypadło zespołowi z Sankt Petersburga, a czwarte MIT. Oba te zespoły rozwiązały po 6 zadań. Pełne wyniki zawodów można znaleźć na stronie http://icpc.baylor.edu/icpc/.

Zwycięzcom mieli przyjemność towarzyszyć i kibicować profesorowie Krzysztof Diks i Jan Madey.

Chciałbym w tym miejscu wyrazić wdzięczność władzom dziekańskim i sponsorowi - firmie ATM - za finansowe i organizacyjne wsparcie uczestnictwa zespołów WMIM w konkursie ACMu. Słowa podziękowania należą się też kolegom Marka, Marcina i Filipa, którzy swoimi umiejetnościami i talentem zmusili mistrzów do wytężonej pracy i intelektualnego wysiłku.

Krzysztof Diks