To jest stara, nieaktualizowana już wersja portalu wydziałowego. Zapraszamy na www.mimuw.edu.pl.
Wydział MIM Uniwersytet WarszawskiFaculty of MIM University of Warsaw

Pomiń menu

Studenci Wydziału MIM po raz 21. Akademickimi Mistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

2016-10-30 17:34:20
MIMUW webmaster
Odpowiedz

W dniu 29 października 2016 r., w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyły się XXI Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. W zawodach wzięło udział 47 trzyosobowych zespołów studenckich z czołowych informatycznych uczelni w Polsce. Uniwersytet Warszawski był reprezentowany przez 8 drużyn z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Wszystkie nasze drużyny spisały się bardzo dobrze, a pięć z nich znakomicie, plasując się w pierwszej dziesiątce zawodów.

Akademickim Mistrzem Polski w Programowaniu Zespołowym 2016 został zespół studentów z naszego Wydziału w składzie: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz, Marek Sokołowski, rozwiązując 11 zadań spośród 12 przygotowanych przez organizatorów.

Wicemistrzostwo Polski zdobyła również drużyna z naszego Wydziału: Kamil Dębowski, Mateusz Radecki, Marek Sommer, która rozwiązała 10 zadań.

Osiem zadań rozwiązał natomiast kolejny zespół naszych studentów (Maciej Hołubowicz, Konrad Paluszek, Jan Tabaszewski) i ostatecznie zajęli oni IV miejsce, ustępując miejsca na podium drużynie gospodarzy z Uniwersytetu Wrocławskiego (Michał Łowicki, Paweł Michalak, Tomasz Syposz).

W pierwszej dziesiątce konkursu znalazły się jeszcze dwie drużyny reprezentujące Uniwersytet Warszawski:

●       VII miejsce: Patryk Czajka, Karol Farbiś, Krzysztof Pszeniczny (7 zadań),

●       X miejsce: Jakub Skorupski, Jakub Staroń, Michał Wiatrowski            (6 zadań).

Pierwszych 5 zespołów zdobyło stypendia ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego.

Pięć najlepszych drużyn  z Uniwersytetu Warszawskiego weźmie udział  w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (CERC), eliminacjach do finałów światowych, które odbędą się w dniach 18-20 listopada 2016 r. w Zagrzebiu. Niestety, tylko co najwyżej jeden z zespołów Uniwersytetu Warszawskiego będzie mógł wystąpić w finałach światowych w 2017 roku.

Sukcesy naszych zespołów to wielka zasługa Tomasza Kociumaki i Adama Karczmarza, którzy w tym roku organizują dla nich treningi. Tegoroczni Mistrzowie Polski, jak również 10 innych studentów informatyki z Uniwersytetu Warszawskiego uczestniczących w AMPPZ 2016, są w laureatami programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – „Najlepsi z najlepszych!” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza-Edukacja-Rozwój”,  współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej o tegorocznych zawodach można znaleźć na stronach: http://amppz.ii.uni.wroc.pl oraz https://www.facebook.com/amppz.contest.