To jest stara, nieaktualizowana już wersja portalu wydziałowego. Zapraszamy na www.mimuw.edu.pl.
Wydział MIM Uniwersytet WarszawskiFaculty of MIM University of Warsaw

Wyszukiwarka

Pomiń menu

Studenci Wydziału MIM po raz 21. Akademickimi Mistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

2016-10-30 17:34:20
MIMUW webmaster
Odpowiedz

W dniu 29 października 2016 r., w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyły się XXI Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. W zawodach wzięło udział 47 trzyosobowych zespołów studenckich z czołowych informatycznych uczelni w Polsce. Uniwersytet Warszawski był reprezentowany przez 8 drużyn z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Wszystkie nasze drużyny spisały się bardzo dobrze, a pięć z nich znakomicie, plasując się w pierwszej dziesiątce zawodów.

Akademickim Mistrzem Polski w Programowaniu Zespołowym 2016 został zespół studentów z naszego Wydziału w składzie: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz, Marek Sokołowski, rozwiązując 11 zadań spośród 12 przygotowanych przez organizatorów.

Wicemistrzostwo Polski zdobyła również drużyna z naszego Wydziału: Kamil Dębowski, Mateusz Radecki, Marek Sommer, która rozwiązała 10 zadań.

Osiem zadań rozwiązał natomiast kolejny zespół naszych studentów (Maciej Hołubowicz, Konrad Paluszek, Jan Tabaszewski) i ostatecznie zajęli oni IV miejsce, ustępując miejsca na podium drużynie gospodarzy z Uniwersytetu Wrocławskiego (Michał Łowicki, Paweł Michalak, Tomasz Syposz).

W pierwszej dziesiątce konkursu znalazły się jeszcze dwie drużyny reprezentujące Uniwersytet Warszawski:

●       VII miejsce: Patryk Czajka, Karol Farbiś, Krzysztof Pszeniczny (7 zadań),

●       X miejsce: Jakub Skorupski, Jakub Staroń, Michał Wiatrowski            (6 zadań).

 

Pierwszych 5 zespołów zdobyło stypendia ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego.

 

Pięć najlepszych drużyn  z Uniwersytetu Warszawskiego weźmie udział  w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (CERC), eliminacjach do finałów światowych, które odbędą się w dniach 18-20 listopada 2016 r. w Zagrzebiu. Niestety, tylko co najwyżej jeden z zespołów Uniwersytetu Warszawskiego będzie mógł wystąpić w finałach światowych w 2017 roku.

 

Sukcesy naszych zespołów to wielka zasługa Tomasza Kociumaki i Adama Karczmarza, którzy w tym roku organizują dla nich treningi. Tegoroczni Mistrzowie Polski, jak również 10 innych studentów informatyki z Uniwersytetu Warszawskiego uczestniczących w AMPPZ 2016, są w laureatami programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – „Najlepsi z najlepszych!” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza-Edukacja-Rozwój”,  współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Więcej o tegorocznych zawodach można znaleźć na stronach: http://amppz.ii.uni.wroc.pl oraz https://www.facebook.com/amppz.contest.